Powiatowy konkurs plastyczny "Dobro rodzi się wtedy, gdy ludzie zapominają o sobie"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 listopada 2017

Biblioteka Publiczna Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny Dobro rodzi się wtedy, gdy ludzie zapominają o sobie. Inspiracje postacią Św. Brata Alberta.

We środę, 15 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w auli Szkoły Podstawowej w Igołomi odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego: „Dobro rodzi się wówczas, gdy ludzie zapominają o sobie. Inspiracje postacią Św. Brata Alberta”. Poprzez tą inicjatywę Gminna Biblioteka Publiczna  chciała uczcić obchody Roku Św. Brata Alberta.

Brat Albert to postać mocno wpisana w dzieje Krakowa, narodu polskiego, ale również Igołomi – miejsca gdzie się urodził. Dziedzictwo brata Alberta powinno stać się wzorem dla nas wszystkich, ale szczególnie dla osób młodych, którzy swoją ścieżkę życiową powinni budować na współczuciu, altruizmie i chęci pomocy potrzebującym.

Konkurs spotkał się z szerokim odzewem wśród uczniów. Do biblioteki wpłynęło przeszło 300 prac z 17 szkół i bibliotek powiatu krakowskiego. Komisja konkursowa wybrała po 3 finałowe prace w dwóch grupach wiekowych.

Informacje o laureatach konkursu znajdują się na stronie Biblioteki publicznej www.biblioteka.igwa.pl