Gminny Dzień Dziecka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Gminny Dzień Dziecka w Żydowie
7 czerwca 2022

Gminny Dzień Dziecka w Żydowie

W dniu 05 czerwca 2022 roku odbył się Gminny Dzień dziecka w Żydowie.

Organizatorem uroczystości było Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Żydowie przy wsparciu Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach.

Patronat honorowy nad wydarzeniem obieli:

Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Witold Kozłowski

Starosta Powiatu Krakowskiego Pan Wojciech Pałka

Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Pan Józef Rysak

Czytaj więcej o: Gminny Dzień Dziecka w Żydowie
Przejdź do - Piknik rodzinny w Pobidniku Małym
29 maja 2022

Piknik rodzinny w Pobidniku Małym

29 maja w Pobiedniku Małym  odbyła się imprezy plenerowe związana z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka. Głównymi organizatorami imprez były Stowarzyszenie  Koło Gospodyń Wiejskich Wsi  Pobiednik Mały. Panie pozyskały środki zewnętrze, a to od Marszałka Województwa Małopolskiego, Wójta Gminy Igołomia – Wawrzeńczyce, różnych sponsorów i darczyńców.  W związku z tym  rodziny i dzieci  mogły skorzystać z bezpłatnych atrakcji typu  dmuchańce, darmowe słodkości, dania z grilla,  animatorzy, spotkania ze strażakami i policjantami, pokazy grupy „Ekozależni”.

Dzięki inicjatywie księdza Proboszcza Przemysława Mardyłę w tym dniu dodatkowo odbyło się nabożeństwo majowe, oraz konkurs Maryjny.

Impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem, z powyższych atrakcji skorzystała bardzo dużo osób. Z pewnością zapadną one w pamięć przede wszystkim naszym milusińskim, przyczynią się do integracji  społeczności lokalnej.