Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kochamy CKiP

Ferie z CKiP

Święto Narodowe

I miejsce na Dożynkach Powiatu Krakowskiego

Orkiestra Hejnał w Przegini

Dzień dziecka w CKiP dla najmłodszych

Odlotowe wakacje z CKiP 2019 r.

Nasi aktywni seniorzy

Promocja

Wycieczka KGW

Budynek CKiP

Zegar słoneczny

EtnoPolska 2021 - Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Folklorystyczne Kuźnia z Igołomi

Artykuły

 • Zakończenie projektu

  Głównym celem zrealizowanego przedsięwzięcia jest ocalenie od zapomnienia rodzimych tradycji ludowych a tym samym ochrona dziedzictwa kulturowego poprzez zakup strojów i rekwizytów kolędniczych oraz renowację części rekwizytów grupy kolędniczej PASTERZE z Koźlicy, która istnieje bez przerwy od 1952 roku i co roku kolęduje w swojej wsi.

  Czytaj Więcej o: Zakończenie projektu
 • Odnowione lalki

  Lalki wróciła już do kolędników po renowacji! Potrzaskane plastikowe główki zostały posklejane, ubranka wyprane i odświeżone, a brakujące drewniane elementy zrekonstruowane. Zobaczcie sami!

  Czytaj Więcej o: Odnowione lalki
 • Opasek

  Jednym z założeń projektu jest odtworzenie dawnego stroju ludowego okolic Krakowa. Prezentujemy pas wiernie odwzorowany z rysunku Seweryna Udzieli zamieszczonego w austriackim czasopiśmie dotyczącym sztuki ludowej (Zeitschrift für österreichische Volkskunde, Wien 1900).

  Czytaj Więcej o: Opasek
 • Renowacja lalek

  Jednym z głównych atrybutów kolędników z Koźlicy jest szopka, w której puszczają oni lalki. W trakcie renowacji kukiełek okazuje się, że ich wykonawcy z zaangażowaniem podchodzili do tematu, dbając jednocześnie o każdy szczegół. Tak wygląda jedna z lalek po zdjęciu sukienki.

  Czytaj Więcej o: Renowacja lalek

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-10-14 14:18przez:
Opublikowano:2021-10-14 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach
Odwiedziny:2363

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.