Jesteś tutaj: Start / NAJAZD NA KULTURĘ

NAJAZD NA KULTURĘ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Cykl organizowanych wyjazdów umożliwiający osobom z naszej gminy obcowanie i zapoznanie się z  kulturą wysoką.

Zaczynamy powoli,  od teatru ....natomiast naszym celem jest odwiedzenie wszystkich oferowanych w tej gałęzi kultury obiektów. Mamy je wszystkie tak blisko, w zasięgu ręki. Jesteśmy szczęściarzami, że mieszkamy obok Krakowa.

Czy nam się uda? Czy mieszkańcy naszej gminy będą chcieli korzystać z tych propozycji?? Czas pokaże....

Jesteśmy jednak pełne nadziei, że "Najazd na kulturę" .... będzie miał możliwość włączyć przysłowiowy trzeci (i wyższy) bieg.

Artykuły

Przejdź do - Po kilkumiesięcznej przerwie wznawiamy cykl wyjazdów „Najazd na kulturę”.
30 października 2023

Po kilkumiesięcznej przerwie wznawiamy cykl wyjazdów „Najazd na kulturę”.

Pierwszy wyjazd dedykowany był dla  najmłodszych. Późnym wieczorem 27 października pojechaliśmy do Multi Kina na film animowany pt. „Kosmici w mojej szkole”. Film był zabawny co przy tej dżdżystej pogodzie bardzo wszystkim się przydało.

Dziękujemy za udział i już zachęcamy do zapisów na wyjazd około mikołajkowy.

 

 

Przejdź do - Najazd na kulturę 11
Przejdź do - NnK 10
12 maja 2023

NnK 10

Majowy wyjazd był dedykowany dorosłym i młodzieży. 11 maja 2023r. późnym popołudniem wyjechaliśmy do Krakowa do Teatru STU na spektakl „Błękitne krewetki”.

Czytaj więcej o: NnK 10
Przejdź do - Najazd na kulturę 9
Przejdź do - Najazd na kulturę 8
Przejdź do - Najazd na kulturę 7
Przejdź do - Najazd na kulturę 6
24 stycznia 2023

Najazd na kulturę 6

„Najazd na kulturę VI” był wyjazdem do Opery  na Operetkę „Zemsta nietoperza”, dowcipną, salonową intrygę w XIX-wiecznym kurorcie pod Wiedniem. Stary Wiedeń to prawdziwy bohater tej jednej z najlepszych i najbardziej popularnych operetek świata. Fantastyczne przedstawienie z intrygą, szampanem i Straussem!. Wszyscy uczestnicy opuścili progi Opery w znakomitych chumorach krokiem Walca Wiedeńskiego.

Poniżej zdjęcia z  archiwum Opery Krakowskiej.

Przejdź do - Najazd na Kulturę 5
12 grudnia 2022

Najazd na Kulturę 5

W czwartkowy wieczór 8 grudnia odbył się dodatkowy wyjazd mikołajkowy z cyklu Najazd na Kulturę. Wybraliśmy się na świąteczną komedię pt. Listy do M5. Przed wejściem do kina uczestników odwiedził Mikołaj w którego rolę wcielił się zastępca wójta Pan Henryk Jończyk, obdarowując obecnych świątecznym upominkiem. Film był pełen zabawnych zwrotów akcji jak również wprowadził oglądających w świąteczny nastrój. Życzymy wszystkim aby w nim pozostali.

Dziękujemy za niespodziankę i obecność razem z nami.

Przejdź do - Najazd na kulturę 4
5 grudnia 2022

Najazd na kulturę 4

W piątkowy wieczór w dniu 02.12.2022r. dzieci miały swój NnK. Byliśmy w kinie na pięknym filmie "Uwolnić Poly". Był śmiech, wzruszenie a nawet płacz .... wszystko w filmie skończyło się pozytywnie - tak jak pozytywnie rozpoczął się NnK 4. Do autobusu wkroczył zastępca Wójta Pan Henryk Jończyk w ruszająco-grająco-śpiewającej czapce mikołajowej i wręczył każdemu uczestnikowi Mikołajkowy drobiazg. Dzieci były zachwycone. Dziękujemy bardzo za tak miłą niespodziankę.

Przejdź do - Najazd na kulturę 3
22 listopada 2022

Najazd na kulturę 3

Najazd na kulturę 3 - 18 listopad 2022r.

Czytaj więcej o: Najazd na kulturę 3