Jesteś tutaj: Start / NAJAZD NA KULTURĘ

NAJAZD NA KULTURĘ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Cykl organizowanych wyjazdów umożliwiający osobom z naszej gminy obcowanie i zapoznanie się z  kulturą wysoką.

Zaczynamy powoli,  od teatru ....natomiast naszym celem jest odwiedzenie wszystkich oferowanych w tej gałęzi kultury obiektów. Mamy je wszystkie tak blisko, w zasięgu ręki. Jesteśmy szczęściarzami, że mieszkamy obok Krakowa.

Czy nam się uda? Czy mieszkańcy naszej gminy będą chcieli korzystać z tych propozycji?? Czas pokaże....

Jesteśmy jednak pełne nadziei, że "Najazd na kulturę" .... będzie miał możliwość włączyć przysłowiowy trzeci (i wyższy) bieg.

Artykuły

Przejdź do - Najazd na kulturę 11
Przejdź do - NnK 10
12 maja 2023

NnK 10

Majowy wyjazd był dedykowany dorosłym i młodzieży. 11 maja 2023r. późnym popołudniem wyjechaliśmy do Krakowa do Teatru STU na spektakl „Błękitne krewetki”.

Czytaj więcej o: NnK 10
Przejdź do - Najazd na kulturę 9
Przejdź do - Najazd na kulturę 8
Przejdź do - Najazd na kulturę 7
Przejdź do - Najazd na kulturę 6
24 stycznia 2023

Najazd na kulturę 6

„Najazd na kulturę VI” był wyjazdem do Opery  na Operetkę „Zemsta nietoperza”, dowcipną, salonową intrygę w XIX-wiecznym kurorcie pod Wiedniem. Stary Wiedeń to prawdziwy bohater tej jednej z najlepszych i najbardziej popularnych operetek świata. Fantastyczne przedstawienie z intrygą, szampanem i Straussem!. Wszyscy uczestnicy opuścili progi Opery w znakomitych chumorach krokiem Walca Wiedeńskiego.

Poniżej zdjęcia z  archiwum Opery Krakowskiej.

Przejdź do - Najazd na Kulturę 5
12 grudnia 2022

Najazd na Kulturę 5

W czwartkowy wieczór 8 grudnia odbył się dodatkowy wyjazd mikołajkowy z cyklu Najazd na Kulturę. Wybraliśmy się na świąteczną komedię pt. Listy do M5. Przed wejściem do kina uczestników odwiedził Mikołaj w którego rolę wcielił się zastępca wójta Pan Henryk Jończyk, obdarowując obecnych świątecznym upominkiem. Film był pełen zabawnych zwrotów akcji jak również wprowadził oglądających w świąteczny nastrój. Życzymy wszystkim aby w nim pozostali.

Dziękujemy za niespodziankę i obecność razem z nami.

Przejdź do - Najazd na kulturę 4
5 grudnia 2022

Najazd na kulturę 4

W piątkowy wieczór w dniu 02.12.2022r. dzieci miały swój NnK. Byliśmy w kinie na pięknym filmie "Uwolnić Poly". Był śmiech, wzruszenie a nawet płacz .... wszystko w filmie skończyło się pozytywnie - tak jak pozytywnie rozpoczął się NnK 4. Do autobusu wkroczył zastępca Wójta Pan Henryk Jończyk w ruszająco-grająco-śpiewającej czapce mikołajowej i wręczył każdemu uczestnikowi Mikołajkowy drobiazg. Dzieci były zachwycone. Dziękujemy bardzo za tak miłą niespodziankę.

Przejdź do - Najazd na kulturę 3
22 listopada 2022

Najazd na kulturę 3

Najazd na kulturę 3 - 18 listopad 2022r.

Czytaj więcej o: Najazd na kulturę 3
Przejdź do - Najazd na kulturę 2
22 października 2022

Najazd na kulturę 2

dało się - dzieci z terenu naszej gminy w dniu dzisiejszym wybrały się do Teatru Współczesnego na przedstawienie pt."Pan Twardowski". Przedstawienie było niesamowite. Dostarczyło śmiechu, zachwytu oraz niespodziewanego dreszczyku emocji.
PRZYPOMINAMY...
Czytaj więcej o: Najazd na kulturę 2