Inauguracja obchodów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 grudnia 2016

Od 25 grudnia 2016 do 25 grudnia 2017 będzie trwał w Kościele Rok świętego Brata Alberta. Z tej okazji zaplanowanych zostało wiele wydarzeń przypominających życie i działalność krakowskiego apostoła ubogich.

Także w naszej gminie planowane są gminne obchody Roku św. Brata Alberta. Inaugurację Roku św. Brata Alberta rozpoczęto w Parafii Narodzenia NMP w Igołomi uroczystą Mszą Świętą dnia 1.01.2017r. o godz. 11.30, której przewodniczył ks. bp Grzegorz Ryś. Na zakończenie Mszy św. ksiądz biskup poświęcił feretron z obrazem i relikwiami naszego Patrona, który peregrynuje po rodzinach parafii w Igołomi.

W każdą trzecią sobotę miesiąca po Mszy św. o godz.18.00 w kościele w Igołomi prowadzony jest cykl konferencji mających na celu uczczenie Roku św. Brata Alberta, a równocześnie pogłębienie naszej wiedzy religijnej. Konferencję poprowadzą zaproszeni przez proboszcza Parafii Narodzenia NMP w Igołomi ks. Jana Jurczaka wybitni goście. Cykl konferencji rozpoczęto od lutego 2017r., która poprowadził ks. prof. dr hab. Jacek Urban – wykładowca UPJPII w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy.

Najważniejszym punktem obchodów Roku św. Brata Alberta będzie czerwcowa uroczysta celebra w krakowskim sanktuarium Jana Pawła II (10 czerwca 2017 r. o godz. 12.00), w której udział wezmą przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski oraz rzesze wiernych zaangażowanych w liczne dzieła pomocy ubogim.