IV Konfrontacja Sołectw Wiejskich/Piknik Rodzinny - sprawozdanie KS Wiarusy

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 lipca 2023

16 lipca 2023r. w minioną niedzielę na obiekcie Klubu odbyła się już 4 edycja Konfrontacji Sołectw Wiejskich w Igołomi oraz Piknik Rodzinny. Pogoda w tym dniu aż za bardzo Nam się udała, bo żar lał się z nieba niczym w strefie zwrotnikowej ;) Narzekać jednak nie będziemy, bo w końcu mamy pełnię lata i wakacje! :) 

Link to fotorelacji:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0244Kp8ngnUyezkLUNRr5L1vfkRQugKrfzaxwi8X7okbrCJEUFtDCEof6yqYdeCDknl&id=100063490845672

Na początku zaznaczymy, że wydarzenie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce oraz Powiatu Krakowskiego, a patronat nad nim objęli Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Pan Józef Rysak oraz Radny Powiatu Krakowskiego Pan Konrad Szymacha. W trakcie pikniku dla najmłodszych gości dostępne było darmowego wesołe miasteczko - trzy dmuchańce oraz dzięki uprzejmości Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach Panie animatorki z zespołu "Dla dobrej zabawy - Animator" skutecznie zajmowały się dziećmi, by dać wytchnienie Rodzicom ;) Jak co roku popularnością cieszyła się loteria - dziękujemy wszystkim darczyńcom nagród! Dla spragnionych i głodnych dostępny był obficie zaopatrzony bufet ;) Nie brakło również lodów, granity i zakręconej fryty, a to wszystko za przyczyną foodtrack'a firmy Małe Gastro Bochnia. W tym ukropie, który zafundowało Nam niebo nie mogło obyć się bez zaprezentowania Naszej najnowszej inwestycji, a mianowicie automatycznych zraszaczy, które dały wytchnienie i tym małym jak i tym większym ;)

Dla uczestników Konfrontacji Sołectw Wiejskich czekały puchary za miejsca na "pudle" w poszczególnych konkurencjach oraz klasyfikacji generalnej, a także nagroda finansowa ufundowana przez Urząd Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce dla trzech zwycięskich Sołectw kolejno: 7000 zł, 5000 zł, 2000 zł, dla sołectw które brały udział w minium 2 konkurencjach - 1000 zł!

 

O godz. 15:00 Prezes Paweł Żabicki przywitał przybyłych Gości m.in. Pana Wójta Józefa Rysaka, Pana Wicewójta Henryka Jończyka, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Stefana Nawrota. Głos zabrał również Pan Wójt, a następnie Prezes wręczył symboliczne dyplomy Naszym Sponsorom w podziękowaniu za bezinteresowne wsparcie Naszego Klubu.

 

Na koniec części oficjalnej wyjątkowe podziękowania otrzymali Pan Wójt Józef Rysak oraz dotychczasowy Gospodarz obiektu Pan Wojciech Żabicki.

Pan Wójt Józef Rysak na początku jako Sekretarz Klubu, a następnie jako Wójt Gminy z powodzeniem współpracował z kolejnymi zarządami i działaczami Klubu. Wiarusy zawsze mogły liczyć na jego wsparcie i pomoc. 

Pan Wojtek swoją "karierę" w klubie rozpoczął jako kierownik drużyn, a następnie i przede wszystkim jako wieloletni Gospodarz obiektu przyczynił się do największych osiągnięć infrastrukturalnych obiektu. To Pan Wojtek doprowadził Nasze murawy do tak idealnego stanu, którego zazdroszczą Nam nawet kluby I ligi!

Panie Wójcie, Panie Wojtku DZIĘKUJEMY!

Przejdźmy teraz do najważniejszej części niedzieli, a więc zmagań w Konfrontacji Sołectw Wiejskich! 

 

Rozpoczęliśmy je już od godz. 11:00! Na orliku w turnieju piłki nożnej rywalizowały następujące sołectwa: Złotniki, Igołomia, Zofipole, Koźlica, Odwiśle. Mecze były bardzo zacięte, choć to słońce dawało się we znaki ;) Łącznie drużyny rozegrały 10 meczy, systemem "każdy z każdym". Nie brakowało emocji, świetnych akcji i trafień do siatki. W końcowym rozrachunku klasyfikacja wyglądała następująco:

 1. Igołomia
 2. Odwiśle
 3. Złotniki
 4. Koźlica
 5. Zofipole

Od razu po części oficjalnej na bocznym boisku przeprowadzona została nowa konkurencja w zmaganiach, a więc strzelanie do celu z Paintball. Konkurencja była monitorowana od początku do końca przez Gminne Koło Strzeleckie LOK - dziękujemy za wsparcie! Zawodnicy strzelali do plansz ustawionych w 3 różnych odległościach. Końcowe wyniki:

 1. Złotniki
 2. Odwiśle
 3. Koźlica
 4. Igołomia i Zofipole

Po strzelaniu przenieśliśmy pod wiatę by doznać uniesień kulinarnych i artystycznych ;) Na początek wjechał chłopski garnek, a więc konkurs kulinarny. Losowe wybrane jury miało okazje zasmakować dań przygotowanych przez cztery sołectwa, więc można było sobie pojeść ;) Obserwując reakcje oceniających wybór nie był wcale prosty, a na poszczególnych miejscach uplasowali się kolejno:

 1. Zofipole
 2. Odwiśle
 3. Igołomia
 4. Złotniki

Zaraz po smakołykach można było odpocząć i podziwiać występy artystyczne. Tematem przewodnim występów miał być dzień bez telefonu, który obchodziliśmy dzień wcześniej 15 lipca. Na początek zaprezentowały się Panie z KGW Złotniki w śmiesznej scence pokazały jakby wyglądał poród dziecka bez możliwości zadzwonienia na pogotowie ;) Następnie Panie z Odwiśla przekazały, że telefon to nie najważniejsza rzecz w życiu. Trzecia wystąpiła Igołomia, która wierszem i trafnym rymem przedstawiła, że wpartywanie się w telefon zaciera więzy rodzinne, a także zbyt mocno wpływa na Nasze codzienne życie. Na koniec Pan Sołtys z Zofipola przedstawił zagrożenia płynące z nadmiernego używania telefonu. Tutaj znowu losowe wybrane jury głosowało piłeczkami i ich werdykt był następujący:

 1. Odwiśle
 2. Igołomia
 3. Złotniki
 4. Zofipole

Na koniec zaprosiliśmy wszystkich obecnych na chyba najbardziej emocjonujące konkurencje sztafetę pokoleniową oraz przeciąganie liny. By "złożyć" drużynę do sztafety Sołtysowie musieli się nieco pogłowić ;) Musieli znaleźć się w niej bowiem: osoba poniżej 16. roku życia, jedna kobieta, jeden mężczyzna, jedna osoba powyżej 50. roku życia. A "odcinki" w których wzięli udział były następujące: segregowanie cukierków kolorami, slalom w płetwach, skakanie w worku, wyciskanie wody z gąbki do wyznaczonego poziomu, strongman - przewiezienie ciężkiego worka taczkami,  a następnie przetaczanie opony. W trakcie konkurencji nie zabrakło doppingu, braw i wielu roześmianych twarzy ;) A najszybsi byli kolejno:

 1. Złotniki
 2. Igołomia
 3. Zofipole
 4. Odwiśle

No i całość zmagań zakończyliśmy pokazem mocy i siły w przeciąganiu liny ;) "Mecze" były rozgrywane identycznie jak w piłce nożnej, do jednej wygranej. Tutaj Panowie poszczególnych sołectw dawali z siebie wszystko by choć na milimetr przeciągnąć linę na swoją stronę! Nie obyło się bez śmiesznych sytuacji, a także jednego pojedynku, który trzymał w napięciu dobrych parę minut! Ostatecznie siła w gminie podzieliła się następująco:

 1. Złotniki
 2. Igołomia
 3. Odwiśle
 4. Zofipole
 5. Koźlica

 

Zakończyliśmy zmagania! Kilka minut dla mózga całej operacji Damiana i generalna klasyfikacja wyglądała następująco:

 1. Igołomia
 2. Złotniki
 3. Odwiśle
 4. Zofipole
 5. Koźlica

Wynik nie był wcale taki oczywisty, bo obrońcom tytułu najlepszego sołectwa Igołomi pomogły zapisy z regulaminu, a mianowicie udział w zmaganiach najmłodszej i najstarszej osoby, za które przydzielane były dodatkowe punkty! :)

Gratulujemy zwycięzcom! Gratulujemy wszystkim Sołectwom! To dzięki Wam mogliśmy przeżywać te piękne emocje i wspólnie spędzić całą niedzielę na Wiarusach!

Na koniec oczywiście zaprosiliśmy wszystkich do tańca, by od 20:00 do 24:00 pląsać na parkiecie w rytm muzyki granej przez zespół Takt Dance!

 

To była piękna niedziela, pięknie spędzony czas! Dziękujemy, że byliście z Nami!

Do zobaczenia za rok!

Galeria

 • Powiększ zdjęcie