100 lat Okręgu Hodowców Gołębi Pocztowych w Krakowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 września 2022

 

            Z inicjatywy Józefa Victoriniego, już w roku 1921 powstało w Krakowie pierwsze towarzystwo hodowców drobiu, przy którym zawiązała się specjalna sekcja hodowców gołębi pocztowych. Sprawując pieczę nad gołębiarstwem pocztowych, wojskowe Dowództwo Korpusu przystąpiło do organizacji prywatnych towarzystw. Do aktywnych działaczy w zakresie rozwoju hodowli gołębi pocztowych był porucznik Antoni Malinowski pełniący funkcję komendanta Stacji gołębi Pocztowych w Krakowie.

            W dniu 6 sierpnia 2022 r. Krakowski Okręg Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych świętował Jubileusz 100 – lecia swojego powstania. Oficjalna uroczystość z udziałem przedstawicieli sąsiednich okręgów oraz przedstawicieli poszczególnych oddziałów w tym Oddziału Wawrzeńczyce – Niepołomice odbyła się z Zajeździe Celtyckim w Zakrzowie. Na świętowanie jubileuszu zaproszeni byli prezydenci, burmistrzowie, wójtowie  gmin zaprzyjaźnionych ze Związkiem Hodowców Gołębi.

            W uroczystości z małżonką uczestniczył Wójt Gminy Igołomia – Wawrzeńczyce Józef Rysak  i otrzymał z tej okazji okolicznościowy medal za  współpracę z Oddziałem PZHGP.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie