Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach

Święty jest wśród Nas

15 czerwca 2023

…Z jednej strony mamy ascetę, dodającego sobie coraz to nowe umartwienia i ograniczenia,

 a z drugiej strony człowieka dowcipnego, pełnego optymizmu i radości…

W piękne popołudnie 11 czerwca 2023r. na dziedzińcu Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Igołomi już po raz kolejny odbyła się cykliczna uroczystość „Święty jest wśród nas”.  Zaproszenie przyjęli włodarze naszej gminy: Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Pan Józef Rysak, zastępca wójta Pan Henryk Jończyk. Na zaproszenie odpowiedzieli również Przewodniczący Rady Gminy Pan Stefan Nawrot, Radny Powiatu Krakowskiego Pan Konrad Szymacha. Wszystkich obecnych powitała Pani Agnieszka Wawrzeń dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach - organizatora tego wydarzenia.

Został odczytany list od ks. Infułata Jerzego Bryły w którym zapewnił o duchowej łączności i pamięci w modlitwie. Gości zaproszonych przywitał również Wójt Gminy Pan Józef Rysak.

Część artystyczną rozpoczął koncert Chóru Bazyliki Grobu Bożego z Miechowa. Grupa ta  w tym roku świętuje 30-lecie swojego istnienia i jest w trakcie nagrywania materiału na jubileuszowa płytę, której premiera odbędzie się jesienią tego roku. Po wspaniałym koncercie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Postać św. Brata Alberta”. Prace można było zobaczyć podczas uroczystości. Pragniemy zaznaczyć, że mamy artystów wśród naszych dzieci i młodzieży, a ich talenty z każdym rokiem zachwycają coraz bardziej. Jeszcze raz gratulujemy. Na uroczystości nie mogło zabraknąć naszej orkiestry Dętej HEJNAŁ. Ona również zagrała dla nas w tym dniu wyjątkowy koncert. W tym roku Siostry Albertynki przygotowały dla uczestników miłe niespodzianki, a w szczególności dla najmłodszych. Były konkursy związane z jego postacią oraz  wybrane myśli Brata Alberta skierowane poprzez losowanie bezpośrednio do każdego uczestnika uroczystości. Nikt nie odszedł z pustymi rękami. Osoby, które jeszcze nie miały okazji zwiedzić Muzeum św. Brata Alberta mogły to uczynić. To nie koniec atrakcji.

Dla wszystkich obecnych czekał stół z różnego rodzaju ciastami i owocami przygotowany przez nasze Panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Podziękowania dla KGW: Dobranowice, Igołomia, Koźlica, Pobiednik M&W, Odwiśle, Stręgoborzyce, Tropiszów, Zofipole, Złotniki

Dziękujemy Zgromadzeniu Sióstr Albertynek, że zawsze tak ciepło nas przyjmują.

Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które poświeciły swój prywatny czas na pomoc w przygotowaniach, które miało miejsce przed dzień uroczystości: Pani Zuzanna Stawinoga, Pan Henryk Bulanda, Pan Konrad Szymacha, Pan Damian K, Pan Andrzej W i Pan Olaf.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich obecnych w tym dniu. Cieszymy się, że zechcieli Państwo spędzić czas z nami i …..z „Świętym wśród nas”.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Powitanie gości przez Dyrektor Centrum Kulturu i Promocji w Igołomia-Wawrzeńczycach

  Powitanie gości przez Dyrektor Centrum Kulturu i Promocji w Igołomia-Wawrzeńczycach

 • Powiększ zdjęcie Przemowa Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce pana Józefa Rysaka

  Przemowa Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce pana Józefa Rysaka

 • Powiększ zdjęcie Koncert Chóru Bazyliki Grobu Bożego z Miechowa

  Koncert Chóru Bazyliki Grobu Bożego z Miechowa

 • Powiększ zdjęcie Występ Orkiestry Dętej Hejnał z Igołomi

  Występ Orkiestry Dętej Hejnał z Igołomi

 • Powiększ zdjęcie Konkurs poświęcony osobie św. Brata Alberta

  Konkurs poświęcony osobie św. Brata Alberta

 • Powiększ zdjęcie Wręczanie nagród laureatom konkursu plastycznego

  Wręczanie nagród laureatom konkursu plastycznego

 • Powiększ zdjęcie Publiczność zgromadzona na uroczystości

  Publiczność zgromadzona na uroczystości "Święty jest wśród Nas"

 • Powiększ zdjęcie Poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich

  Poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich

 • Powiększ zdjęcie Rozdanie dzieciom pamiątek związanych z osobą św. Brata Alberta

  Rozdanie dzieciom pamiątek związanych z osobą św. Brata Alberta